Anasayfa » Genel, İşaret Dili, İşaret Dili Eğitimi, İşaret Dili Kursu

İşaret Dili Alfabesi

22 Aralık 2012 1.168 kez okundu Yorum yok
 

isaret dili alfabesi 150x150 İşaret Dili Alfabesi işaret dili tercümanlığı işaret dili sertifikası işaret dili kursu işaret dili kursları işaret dili eğitimi İşaret dili, parmaklar, yüz ve dudak hareketleri ile vücut hareketleri ve bunların kombinasyonları kullanılarak insanlar arasında iletişimi sağlayan bir işaret dili alfabesidir. İlk defa 16. yüzyılda İtalyan doktor Jerome Cardan tarafından geliştirilmiştir, bugüne gelene kadar büyük bir değişim geçirerek insanlığın hizmetine sunulmuştur.

 

xx İşaret Dili Alfabesi işaret dili tercümanlığı işaret dili sertifikası işaret dili kursu işaret dili kursları işaret dili eğitimi

İşaret Dili Alfabesi

Türk işaret dili (TİD)’nin tarihi Osmanlı’lara kadar dayanmaktadır. İlk işitme engeliler okulu’nun 1902′de II. Abdülhamit döneminde kurulduğu ve işaret dilinin kullanıldığı bilinmekle beraber, bu dilin okullarda kullanımının 1953’te kaldırıldığı ve o tarihten beri kullanılmadığı bilinmektedir.

Ülkemizdeki işitme engellilerin sayısı hakkında farklı bilgiler bulunmakta

Ve bununla beraber Birleşmiş Milletler raporuna göre sayının 2.5 milyon olduğu söylenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için işaret dili kursu sitemizi takip ediniz.Daha fazla bilgi için işaret dili kursuna kayıt yaptırbilirsiniz.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
İşaret Dili Alfabesi, 9.0 out of 10 based on 2 ratings
Etiketler: , , , ,